Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


Znaczenie aniołów w tatuażach

Anioły są powszechnie znane jako byt duchowy bez ciała, który służy Bogu. Postać ta znana jest w wielu religiach i kulturach. Motyw aniołów jest również jednym z popularnych motywów w tatuażach. Przeczytaj poniższe informacje dotyczące symboliki i znaczenia aniołów.

Tatuaże z aniołami z powodu najbardziej znanego odniesienia do Boga zazwyczaj symbolizują rzeczy związane z opieką i ochroną. Anioły w tatuażach mogą także przedstawiać walkę pomiędzy dobrem a złem. Dlatego też takie tatuaże mogą być postrzegane jako poglądy danej osoby oraz wyrażać opinię na temat życia i religii. Anioły mają za zadanie reprezentowanie strefy pomiędzy niebem a ziemią, tak naprawdę współczesnym światem materialnym a duchowym.

Znaczenia tatuaży z aniołami:

- nadzieja
- zaufanie
- wiara
- świadomość
- niewinność
- czystość
- odwaga
- ochrona

Wzorami aniołów, które cieszą się popularnością są między innymi anioły trzymające harfę lub trąbkę, piękne postacie ze skrzydłami. Inne projekty obejmują wzory z chmurami, niebiosami lub aniołami pielęgnującymi i dbającymi o inną osobę albo duszę.
Niegdyś wiele osób tatuowało sobie Archanioła Michała. Ten anioł jest najwyższym wojownikiem i jego oblicze może być użyte w tatuażach po to, by wyrazić siłę w obliczu przeciwności losu.

Brak Danych