Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


Postrzeganie tatuaży

Tatuaże chociaż już dawno powinny być akceptowane przez większość ludzi to jeszcze nadal spotykają się z nie najlepszym odbiorem i ze skrajnymi skojarzeniami takimi jak „posiadacz tatuażu to – narkoman, – kryminalista, – kobieta lekkich obyczajów”. Niestety nadal jeszcze w wielu miejscach tatuaże tak są kojarzone, lecz ciężko to zrozumieć ponieważ widząc wspaniałe tatuaże wykonywane przez wielkich mistrzów tatuażu, jesteśmy w stanie przyznać danemu tatuażowi, że jest arcydziełem.

Świadomi i siedzący chociaż trochę w temacie mają taką świadomość, lecz ci starszej daty w których to tatuaże robiło się gwoździem – nie no bez przesady, ale wcale aż tak nie przesadzam, ponieważ wiele osób zatrzymało się na czasach w których maszynki myło się w wiadrach, razem z igłami, tatuując bez rękawiczek, przecierając tatuaż „szmata” wielokrotnego użytku i mieszając pigmenty w ślinie tatuatora. Tak, było dokładnie tak, lecz nikt nie miał pojęcia do czego może dojść poprzez tego rodzaju błędy – dziś niedopuszczalne. Dawniej nie było aż takiej świadomości, jak i nie było tyle chorób, lecz w pewnym momencie po prostu mnóstwo osób zaczęło zarażać się wieloma chorobami i tatuowanie zaczęło być zakazywane.

Czasy się zmieniły, sposób wykonywania tatuaży zmienił się bardzo, ludzka świadomość odnośnie chorób też. Niestety jeszcze wiele stereotypów zostało, tym bardziej w mniejszych miejscowościach. Starsze osoby widząc wytatuowaną postać bardzo negatywnie reagują, niezależnie od tego co jest na tatuażach, nawet jeśli by to były obrazy które wiszą na ścianach mieszkań osób patrzących stereotypami. Często bywa również tak, że to właśnie te osoby żywią większą nienawiść do osób wytatuowanych niż osoby wytatuowane do żywiących nienawiść do nich. podobnie bywa jeśli osoba wytatuowana chce podjąć prace i jej szuka, nie ma raczej problemu jeśli tatuaż jest w niewidocznym miejscu, gorzej jeśli jest na rękach, szyli czy dłoniach, wtedy nie ma co liczyć na jakieś konkretne stanowisko, lub pracę z ludźmi, jak widać wiele stereotypów nadal się utrzymuje, jednak idący do przodu czas powoli zmienia pogląd na tego rodzaju sprawy. To my musimy zmieniać wszystkie te stereotypy związane z tatuażami i pokazać innym ludziom, że to prawdziwa sztuka, a nie jakieś narkomańskie czy kryminalne wizje kute kolką po dwudziestu poprzednikach korzystających z tej właśnie kolki, dziś wszystko jest sterylne i dużo bardziej bezpieczniejsze niż było to za czasów osób uprzedzonych do tatuaży.

Brak Danych