Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


Najczęstsze pytanie to „czy tatuaże bolą”

Najczęstsze pytanie to „czy tatuaże bolą”Najczęstsze pytanie to „czy tatuaże bolą” Pytanie jest bardzo często zadawane wszystkim wytatuowanym i tatuatorom przez osoby które chcą się wytatuować. Wahania związane z tym pytaniem są spowodowane niejednoznaczną odpowiedzią na ten temat, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi twierdzącej „tak – tatuaż boli” lub „nie – tatuaż nie boli”. Wszystko jest względne i zależne od wielu czynników wpływających na ból podczas tatuowania.

Pierwszym i chyba najistotniejszym jest miejsce gdzie dany tatuaż będzie wykonywany na naszym ciele. Jak powinno być wiadome, na ciele ludzkim znajdują się miejsca bardziej unerwione i dużo mniej, więc właśnie w tych miejscach ból będzie zależny od unerwienia danego obszaru na ciele ludzkim. Miejscami gdzie tatuaże będą znacznie bardziej boleć, są miejsca takie jak na przykład stopy – w tym miejscu zbyt długi ból jest naprawdę nie do wytrzymania, jednak kobiety często wybierają to miejsce na swój tatuaż, czasem jest dzielony na kilka sesji w zależności od jego wielkości i wytrzymałości kobiety robiącej tam tatuaż. Następnymi miejscami o dużym natężeniu bólu podczas tatuowania są żebra, okolice sutków, miejsca intymne, kostki. Lecz w tych przypadkach ból nie jest do niewytrzymania, po prostu natężenie jest większe niż w przypadku takich miejsc jak ramię, przedramię, uda czy zewnętrzna strona łydek.Kiedy ból jest naprawdę wielki, w miejscu podwyższonego natężenia bólu, stosuje się środki przeciwbólowe i znieczulające. Jednak nie jest to często stosowanym elementem zabiegu tatuowania, raczej tatuatorzy starają się tego unikać, a na pewno nie stosować niepotrzebnie ponieważ zdarza się tak, że tatuaże mogą gorzej się goić i farby gorzej się wbijać pod skórę w trakcie wykonywania tatuażu. Jeśli chcieli byście wykonać swój tatuaż właśnie ze znieczuleniem, musicie porozmawiać o tym ze swoim tatuażystą czy robi tatuaże ze środkami znieczulającymi, lecz nigdy na własną rękę nie zażywajcie ani nie smarujcie miejsca niczym przeciwbólowym, ponieważ zamiast sobie pomóc możecie tylko zaszkodzić.

Tak naprawdę nie ma się czego przerażać, wiele osób nosi pod skórą tatuaże i to nie 3 cm na 3 cm, tylko obszerne, zajmujące znaczną część ciała i nie jest to regułą, że ich posiadaczami są wielcy umięśnieni faceci, lecz do posiadaczy tego rodzaju tatuażu można zaliczyć również wiele delikatnych kobiet, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo delikatne. Przemyślcie sobie to i jak już uświadomicie sobie, że tatuaż nie może boleć na tyle by nie znieść tego bólu, po wykonaniu swojego pierwszego tatuażu będziecie już wiedzieć, że to nic strasznego i było więcej strachu niż bólu.

Brak Danych