Dzięki znajomości języka angielskiego, jesteśmy w stanie stwierdzić, że słowo „TRIBAL” oznacza po prostu – plemienny. W tym momencie nie jest ciężko się domyślić, że tatuaże tribale wywodzą się właśnie z plemion. Chociaż w niektórych, aktualnych przypadkach nie widać tego wcale, że mogły by być z nimi powiązane, lecz należy wliczyć w to modę, nowe techniki i fantazje wzornictwa.
Pierwsze plemiona zamieszkujące ziemię już ozdabiały swoje ciała tatuażami przypominającymi dzisiejsze tribale, jednak pierwsze tatuaże były dość prymitywne na początku, ponieważ tworzone były z kształtów zbliżonych do figur geometrycznych i nie były cieniowane ponieważ długo jeszcze nie znano tego rodzaju technik. Pierwsze tribale plemienne przedstawiały bóstwa obecne w panujących wierzeniach w tamtych czasach, zwierzęta i roślinność. Tatuaże plemienne miały wiele zadań, odstraszały złe moce, choroby, ukazywały pozycje w plemieniu.
Wiele z tamtejszego wzornictwa utrzymało się nawet do dziś, większość osób interesująca się tatuażami orientuje się czym są tatuaże polinezyjskie, ponieważ ich wzornictwo zachowało się do dziś praktycznie nie zmienne i wzory tamtejszych plemion wciąż są popularne i kultywowane po dzień dzisiejszy. Niektóre plemiona oddawały cześć swoim bliskim zmarłym poprzez nacinanie swojej skóry i wcieranie w nią prochu zwęglonych ciał bliskich. Był to gest oddania szacunku zmarłym i znak, że są z nimi wciąż i że o nich się nie zapomni. Nowoczesne tatuaże z tribalami przybierają wiele kształtów, a nawet kolorów.
Dziś tribale są nawet cieniowane ponieważ wykorzystuje się już wszystkie znane techniki po to by wzornictwo tribali było jak najbardziej ciekawe i sprostało oczekiwaniom osób które chcą wykonać swój tatuaż właśnie w tej technice. Nie świadczy to o tym, że tradycyjne tatuaże z tribalami zostały porzucone w kąt, wręcz przeciwnie cieszą się coraz większą liczbą osób zamiłowanych właśnie w tym stylu. Najpopularniejszymi tatuażami plemiennymi są tatuaże z Samoa, Hawaii, Maori i Borneo. Częstym przypadkiem jest również unowocześnianie tradycyjnych motywów i wzorów, poprzez kolorowanie ich, dokładanie do nich cieni lub całkiem nowych kompozycji nie istniejących w tradycji tego plemienia lecz wpisane tak w tatuaż, że wygląda on kompozycyjnie jak tradycyjny schemat tatuażu plemiennego.
Skąd wzięły się tribale
Skąd wzięły się tribale
Brak Danych