Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


Znaczenie róż w tatuażach

Róża jest najpopularniejszym kwiatem w tatuażach głównie za sprawą wyjątkowej symboliki. Dowiesz się w tym artykule co oznaczają konkretne kolory róż, ich liczba oraz typ.

Przedstawiamy najpopularniejsze znaczenia róż klasyfikując je po kolorach:
Czerwone róże mogą mieć kilka znaczeń. Oczywiście najbardziej znane jest związane z miłością, bowiem kwiat czerwonej róży jest symbolem miłości. Czerwone róże symbolizują także nieskazitelne piękno, pasję i namiętność. Kiedy dajesz bliskiej osobie jedną czerwoną różę może to oznaczać "Kocham Cię". Zatem podobnie jest w tatuażach, ten kwiat jest symbolem romantycznych uczuć.
Białe róże są symbolami czystości i niewinności. Często symbolizują też szczęśliwą miłość i młodzieńczość, stąd tyle kobiet wybiera białe róże w wiązance ślubnej. Wzory z białymi różami są bardzo piękne.
Różowe róże w wielu przypadkach symbolizują szczęście i uznanie. Jedna róża w tym kolorze wyraża słowa: "dziękuję" lub "zaufaj mi". Taka róża jest także wyrazem gracji, radości oraz przyjaźni.
Żółte róże są natomiast symbolem przyjaźni, romansu oraz opieki. Żółty jest kolorem, który doskonale wyraża słowa "troszczę się" albo "pamiętam".
Róże pomarańczowe mają znaczenie podobne do żółtej róży. Pomarańczowy jest ogólnie kolorem entuzjazmu i energii. Pomarańczowe róże są symbolem dumy i fascynacji.
Głębokie znaczenie mają także niebieskie i czarne róże. Takie kolory róż faktycznie nie istnieją w przyrodzie, ale w tatuażach wszystko jest możliwe. Niebieski kwiat symbolizuje ochotę zdobycia czegoś nieosiągalnego. Z kolei, czarna róża jest symbolem smutku, pożegnania oraz śmierci. Czarny jest bardzo smutnym kolorem więc znaczenia wzorów z czarnymi kwiatami są związane ze złymi uczuciami.

Przez tysiące lat ludzie wierzyli, że liczba róż ma głębokie sens. Dlatego powinieneś i Ty poznać język tych kwiatów. Zobacz krótką listę dotyczącą znaczenia ilości róż:
Pojedyncza róża - tylko ty, jesteś moją miłością
Dwie róże - wzajemna miłość
Trzy róże - miłość
Dziewięć róż - razem wiecznie
Jedenaście róż - głęboka miłość
Trzynaście róż - tajemniczy wielbiciel

Znaczenia gatunków róż:

Róże z kolcami - złamane serce, trudna miłość, świadomość tego, że nawet najpiękniejsze rzeczy mogą sprawiać ból ci.
Pączek róży - młodość, zabawa i niewinna miłość,
Dzika róża polna - swoboda, wolność

Brak Danych