Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


Znaczenie lilii w tatuażach

Lilia jako naturalny kwiat to bardzo widowiskowa roślina z ozdobnymi płatkami i fantastycznym zapachem. Znane są lilie w wielu kształtach, kolorach i wielkościach. Te piękne kwiaty cieszą się popularnością na całym świecie, możemy je spotykać w przyrodzie, w ogrodach i kwiaciarniach oraz na ciałach innych ludzi, bowiem jest to ciekawy wzór tatuażu. Te kwiaty w tatuażach mają istotne znaczenia, które zmieniają się wraz z upływem lat.
Bardzo popularnym motywem tatuażu jest lilia wielkanocna, która ma głównie symbolikę religijną i powiązana jest z Dziewica Maryją. To atrybut symbolizujący nadzieję i pokój. Ogólnie lilie w tatuażach kojarzone są z kobiecą seksualnością. Należy jednak podkreślić, że poszczególne kolory mogą mieć inne znaczenie. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:
- Biała lilia jest symbolem niewinności, skromności i czystości.
- Żółta lilia to symbol szczęśliwej i pozytywnej energii, radości i dobrej zabawy.
- Różowa lilia może symbolizować młodość i radość, ciemna różowa lilia popularna w krajach wschodnich związana jest z erotyczną miłością.
- Pomarańczowa lilia wygląda chyba najlepiej, symbolizuje podniecenie i namiętność. Pomarańczowy jest kolorem lilii tak zwanej tygrysiej z ciemnymi kropkami na płatkach.

~ Ezahiel
24.03.2015, 19:55

Lilią były piętnowane nierządnice, kobiety frywolne oraz kurtyzany. Symbolika która jest tu rozpisana dotyczy wystroju, nadruku na strojach lub ozdób noszonych przez kobiety ale nigdy tatuażu

~ poetessa
2.04.2015, 14:53

A skąd ta informacja o nierządnicach? Nigdzie nie znalazłam potwierdzenia...