Nasze - tatuaże .pl - galeria, wzory tatuaży


taki mały test

783 0 0.0

Często się słyszy, że oko jest oknem naszej duszy, stąd też symboliczne znaczenie tatuaży z oczami, które wyrażają wiele duchowych spraw. Oczy jak wzór tatuażu są symbolem ochrony życia, rozsądku oraz harmonii.

Popularne znaczenia tatuaży z oczami:
- Wizja
- Obecność
- Inteligencja
- Świadomość

Osoby decydujące się na tatuaż z motywem oczu powinny brać pod uwagę swoje życiowe doświadczenia. To idealny wzór dla ludzi zdrowo patrzących na świat, przewidujących i mądrych.

52158 1 3.4

Tatuaże w formie napisów to często spotykany motyw. Ludzie chętnie tatuują sobie ważne dla nich sentencje, myśli czy słowa. Dotyczy to także tatuaży z imionami.

Tatuaże z imionami wykonuje wiele osób. Symbolika takiego tatuażu zależna jest przekonań i pobudek osoby decydującej się na wytatuowanie sobie imienia.
Niektórzy ludzie pragną mieć tatuaż z imieniem dziecka czy innej ukochanej osoby. To wyraz ich miłości, symbol szczęścia oraz pamięci o bliskich osobach. Inni z kolei decydują się na tatuaż z własnym imieniem w celu podkreślenia indywidualności. Swego czasu popularnym było tatuowanie imion w różnych językach, najczęściej jako chińskie znaki.

7568 0 1.3

Tatuaże z delfinami są bardzo popularne wśród obu płci, wykonywane w rozmaitych kształtach, wielkościach i stylach na różnych partiach ciała. Często motyw ten powiązany jest z innymi wzorami np. kwiatami, gwiazdami czy falami. Większość ludzi decyduje się na tatuaż z delfinem głównie za jego pozytywne znaczenie oraz wygląd.

Tatuaż z delfinem symbolizuje harmonię, inteligencję, przyjaźń, szczęście, dobrobyt, wolność, moc, hojność, pokój.

9308 0 2.0

Nietoperz jako wzór tatuażu symbolizuje:
- Złudzenie
- Odrodzenie
- Sny i marzenia
- Intuicję
- Dobrą komunikację

Nietoperze są bardzo wrażliwe na ich otoczenie i są uznawane za symbol intuicji, snów i wizji. Jest to także symbol komunikacji, ponieważ nietoperze są bardzo społecznymi zwierzętami. Nietoperze prowadzą silne więzy rodzinne.
Tatuaże z nietoperzami mogą sugerować, że jesteś niezwykle świadomy z tego co dzieje się wokół ciebie. Może to być też symbol wrażliwości.

12008 1 2.5

Tatuaże z tygrysami są jednym z najczęściej wykonywanych motywów na całym świecie od wielu lat. Zwierzęta te są przede wszystkim piękne, a ich symboliczne znaczenie dodatkowo motywuje ludzi do ich tatuowania.

Tygrys to zwierzę symbolizujące niewyobrażalną siłę i moc, ale także dumę, piękno i namiętność. Japońscy samurajowie tatuowali sobie tygrysy jako ich godło, bowiem mieli do nich ogromny szacunek i respekt.

Inne znaczenia tatuaży z tygrysami:
- Moc
- Energia
- Ochrona
- Hojność
- Nieprzewidywalność

21371 0 2.3

Tatuaże z kotami symbolizować mogą niezależność i wolność. Osoby żyjące pełnią serca często wybierają ten motyw, by podkreślić swój stosunek do życia. Jest to także symbol zarówno szczęścia jak i pecha, zależy od okoliczności i rodzaju tatuowanego kota.
W starożytnym Egipcie kot był symbolem kobiecości i był związany z księżycem. Posągi kotów noszących biżuterię często ustawiano w grobowcach zmarłego by strzec spokoju ich duszy.

Tatuaże z kotami symbolizują:
- Przebiegłość
- Mądrość
- Skrytość
- Tajemniczość
- Inteligencję
- Intuicyjność
- Siły nadprzyrodzone
- Czujność
- Niezależność

29915 0 3.9

Wąż ma znaczenie symboliczne w różnych kulturach. Najczęściej tatuaże z wężami oznaczają:

- Odrodzenie
- Cierpliwość
- Wieczność
- Równowaga
- Przebiegłość
- Intuicja
- Świadomość
- Intelekt
- Ochrona
- Powaga
- Zmiana
- Wiedza

Motyw ten jest bardzo chętnie wybierany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Bardzo dobrze komponuje się z innymi wzorami. Często ludzie tatuują węże wraz z krzyżami, kwiatami czy czaszkami.

9105 0 1.5

Koń jest powszechnym symbolem siły. Te zwierzęta są obiektem fascynacji wielu ludzi, dlatego też możemy spotkać konie wytatuowane na ciałach ich zwolenników. Tatuaż z koniem symbolizuje lojalność, niezależność, piękno, a więc same pozytywne cechy.

Koń to także symbol wolnego ducha, który odnaleźć można w różnych kulturach świata. Często przypisuje się koniowi atrybuty czterech żywiołów (Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda).

11536 0 2.7

Tatuaże z jaszczurkami to wzory o symbolicznej wartości. Ten zwierzęcy motyw może przedstawiać kilka istotnych znaczeń. Często ludzie utożsamiają swoją osobowość z charakterem jaszczurki. Tatuaże z jaszczurkami mogą symbolizować:
- Ucieczkę
- Kłopoty
- Zło
- Odnowienie
- Wieczność
- Mobilność

18564 0 3.8